Turbulence ir apkārtējā gaisa kustība, kuru parasti nevar redzēt. Tā iespējama pat tad, ja debesis ir skaidras un bez mākoņiem. Turbulence var rasties dažādu apstākļu dēļ. Par iemeslu var būt atmosfēras spiediens, kalnu reģionos esošās gaisa plūsmu maiņa, silta un auksta gaisa spiediena frontes vai negaiss.
Nelielas intensitātes turbulence, kas lidojumos ir novērojama samērā bieži, dažos gadījumos var būt arī ļoti bīstama. Lidmašīnai ielidojot turbulences zonā, pasažieri var gūt traumas gadījumos, ja nav piesprādzējušies ar drošības jostām.
Tādēļ, sekojot līdzi Civilās aviācijas aģentūras mājas lapā norādītajai informācijai, Jūs varat sevi un sev tuvos cilvēkus pasargāt no nevēlamām traumām.
Drošības jostām jābūt sasprādzētām:
- no brīža, kad lidmašīna ir gatava uzsākt kustību pa peronu un visu laika posmu, kamēr lidmašīna sasniedz savu paredzēto lidojuma augstumu;
- lidmašīnas nosēšanās laikā un tai pārvietojoties pa skrejceļu un peronu;
- vienmēr, kad informējošā gaismas zīme „piesprādzēties ar drošības jostām” ir ieslēgta.
Turbulence nav drauds lidmašīnas konstrukcijai. Modernās lidmašīnas ir būvētas, lai izturētu krietni lielākas slodzes par visspēcīgāko turbulenci. Piloti parasti cenšas izvairīties no turbulences, tās aplidojot, tomēr, neskatoties uz to, turbulences dēļ katru gadu cieš pasažieri, kas nav piesprādzējušies.
Latvijas Civilās aviācijas aģentūra rekomendē turēt Jūsu drošības jostas sasprādzētas visu lidojuma laiku!